Samsung PN64D8000 64" Widescreen 3D Plasma HDTV
# Real Black Filter enhances contrast
# Full web browsing capability
Product Details
Item Weight:
106.3 pounds
Shipping Weight: 106.3 pounds (View shipping rates and policies)
ASIN: B004PJ58RC
Amazon Best Sellers Rank:
#355,889 in Electronics (See Top 100 in Electronics)
Date first available at Amazon.com: February 25, 2011
 Would you like to update product info or give feedback on images?
This review is from: Samsung PN64D8000 64\" Widescreen 3D Plasma HDTVand I like it! I picked this TV up at a local Sam's Club after my old TV gave out after 9 years. This 32 inch fit in the same opening that my old 27-inch fit in in thanks to it's compact size. It did not take long to hook up to the cable, Wii and DVD player. It scanned the channels automatically and was ready to go. 5 stars for ease of setup and use, plus there are so many options for the sound and audio. The picture is SO much better than I had before and I look forward to enjoying what I'm watching on a whole new level.